Aerobiczna 6 weidera – sposób na płaski, umięśniony brzuch

Większość z osób, które trenują na siłowni, fitnessie czy w jakiejkolwiek innej formie, marzy o płaskim i umięśnionym brzuchu. Jednak nie każdy rodzaj ćwiczeń – nawet przy odpowiedniej diecie –  pozwala wyrzeźbić mięśnie brzucha w widoczny i skuteczny sposób. Jest na to jednak rozwiązanie – aerobiczna 6 Weidera, w skrócie A6W.

Aerobiczna 6 Weidera – co to takiego?

Pod tą tajemniczą nazwą kryje się zestaw sześciu prostych ćwiczeń pozwalający w efektywny i szybki sposób ukształtować mięśnie brzucha poprzez ich wzmocnienie oraz spalenie nadmiarowej tkanki tłuszczowej.  Program A6W zdobył popularność wśród milionów ćwiczących, na całym świecie. Warto zatem poznać na czym polega, a następnie wdrożyć go do codziennego, indywidualnego treningu.

Dzięki aerobicznej 6 Weidera pozbędziesz się „oponki” na brzuchu i wkrótce – przy odpowiednim samozaparciu i systematyce – zauważysz pięknie zarysowane mięśnie na własnym brzuchu! I kolejna dobra wiadomość – ćwiczenia można wykonywać bez żadnych przyrządów, w domu, bez konieczności zakupu karnetu na siłownię czy korzystania z trenera personalnego. A zatem do dzieła!

Aerobiczna 6 Weidera – zestaw ćwiczeń

Zanim przejdziemy do opisu ćwiczeń, przypominamy, że każde z nich powinno być wykonywane w prawidłowy technicznie sposób. Od tego zależy nie tylko rezultat. Dokładne, precyzyjne wykonywanie ćwiczeń to także kwestia Twojego zdrowia. W razie wątpliwości co do tego w jaki sposób wykonywać ćwiczenia, polecamy odtworzyć filmiki instruktażowe, które z łatwością znajdziesz w internecie.

Pozycją wyjściową do każdego z sześciu ćwiczeń jest leżenie na plecach, na płaskim podłożu, z rękami położonymi wzdłuż ciała.

Ćwiczenie 1: W opisanej powyżej pozycji leżącej unieś prawą nogę zginając ją w kolanie do kąta prostego i jednocześnie wykonaj skłon tułowia tak, aby napiąć mięśnie brzucha. Chwyć dłońmi kolano i wytrzymaj 3 sekundy. Ćwiczenie powtórz dla drugiej nogi.

Ćwiczenie 2: Wykonaj identycznie jak ćwiczenie 1. Jedyną różnicą jest jednoczesne uniesienie obu nóg.

Ćwiczenie 3: Zaczynając od pozycji wyjściowej, spleć dłonie na karku. Wykonaj skłon tułowia do przodu, napnij mięśnie i podnieś jedną nogę do kąta prostego. Wytrzymaj 3 sekundy. Ćwiczenie powtórz dla drugiej nogi.

Ćwiczenie 4: Wykonaj identycznie jak ćwiczenie 3. Jedyną różnicą jest jednoczesne uniesienie obu nóg.

Ćwiczenie 5: Spleć dłonie na karku, unieś tułów napinając mięśnie brzucha. Pozostając w tej pozycji wykonuj naprzemienne ruchy nogami – czyli popularny „rowerek”. Wykonaj serię 5-20 powtórzeń, w zależności od własnych możliwości.

Ćwiczenie 6: Unieś tułów napinając mięśnie brzucha oraz wyprostowane nogi zachowując kąt około 45 stopni do podłoża. W tej pozycji dotknij dłońmi kolan i wytrzymaj 3 sekundy.

Aerobiczna 6 Weidera – dodatkowe informacje

  • Ćwiczenia należy wykonywać w seriach. Poziom zaawansowania oraz ilości wykonywanych ćwiczeń wzrasta z każdym dniem. Przykładowe harmonogramy ćwiczeń można zmieniać i dopasowywać do własnych wymogów i możliwości.
  • Szczególną ostrożność podczas wykonywania ćwiczeń A6W powinny zachować osoby mające problem z odcinkiem szyjnym lub lędźwiowym kręgosłupa.
  • Nie jest to trening odpowiedni dla osób niecierpliwych, których nuży ciągłe powtarzanie tego samego zestawu ćwiczeń. Tu ważna jest systematyczność, precyzja wykonania ćwiczeń oraz ich powtarzalność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *