Co warto wiedzieć o olejku z drzewa herbacianego?

Olejek z drzewa herbacianego to hit w pielęgnacji skóry trądzikowej. Ale jest to naturalny środek przeciwzapalny, antybakteryjny oraz dezynfekujący. Pomoże więc nie tylko na uporczywy trądzik, pojedyncze krostki czy wągry, ale też na problemy z łupieżem czy przetłuszczaniem się włosów. Właściwie to ze względu na swoje działanie olejek można uznać za kosmetyk o wszechstronnym działaniu w pielęgnacji i leczeniu skóry. Ale może być też używany przy problemach z infekcjami grzybiczymi, przy trudno gojących się ranach czy w przypadku ukąszenia owada.

Gdzie kupić olejek z drzewa herbacianego?

Ten olejek jest na tyle popularny w Polsce, że można go kupić bez problemu w aptekach, drogeriach czy sklepach internetowych. Jest też dość tani, ponieważ można go kupić już w cenie ok. 10 złotych za 10 ml buteleczkę. Najważniejsze jest jednak, aby olejek faktycznie był czystym olejkiem z drzewa herbacianego, bez dodatkowych olei mineralnych czy zapachów i konserwantów. Olejek z drzewa herbacianego jest sprzedawany w malutkich buteleczkach, ponieważ to ekstrakt i już jedna kropla może wystarczyć do dopełnienia składu domowej maseczki. Co ciekawe mimo tak skoncentrowanej formy nie trzeba go rozcieńczać przed użyciem. Jednak warto zrobić próbę uczuleniową, ponieważ tak jak każdy produkt może powodować podrażnienia.

Tajna broń w walce z trądzikiem

Nie tylko nastolatki mają problem z trądzikiem, także osoby przechodzące „drugą młodość” mogą mieć problemy z cerą. Tak czy inaczej leczenie trądziku, albo nawet powracających w tych samych miejscach, regularnie ropnych krost może być problematyczne. Olejek ten ma właściwości i dezynfekujące i antybakteryjne, a więc świetnie zwalcza bakterie beztlenowe, które są odpowiedzialne za trądzik. A do tego dezynfekuje miejsce krosty. Kolejną zaletą tego olejku jest regulowanie gruczołów łojowych, co pozwala na walkę z czarnymi zaskórnikami potocznie nazywanym wągrami. Wbrew pozorom olejek ten nie wysusza skóry, a pobudzą ją do regeneracji.

Jak skutecznie używać olejku?

Można to robić na wiele sposobów. Najpowszechniejsze jest nakładanie odrobiny palcem, punktowo na krosty, ale można też:

– mieszać kilka kropel olejku z kremem na dzień,

– stosować zamiast kremu mieszając go z innym olejkiem,

– dodawać do domowej maseczki na bazie wody i ulubionej glinki,

– dodać kilka kropel do ciepłej wody i zrobić parówkę.

Działa nie tylko na trądzik

Olejek herbaciany sprawdzi się też w leczeniu uporczywego łupieżu czy nawet przy łojotokowym zapaleniu skóry. Wystarczy dodać do porcji szamponu kilka kropli olejku i pozostawić taką mieszaninę na 2 minuty, aby już po jednym myciu odczuć wyraźną ulgę. Wiele osób ma też problem z grzybicą stóp czy paznokci. U nich także sprawdzi się dodanie kilku kropli olejku do miski z wodą, w której wystarczy regularnie myć stopy czy nawet można go dodać do kremu do stóp. Przy codziennym używaniu można nie tylko pozbyć się bakterii, ale też np. problemu pękających pięt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *