Depilacja laserowa – czy warto sie nią zainteresować?

Depilacja laserowa jest to innowacyjna metoda XXI polegająca na stałym usunięciu niechcianych włosków. Dzięki skorzystaniu z tej skutecznej metody jesteśmy w stanie pożegnać niechciane włosy na zawsze.

Ilekroć pozbywamy się włosków z naszych rąk, nóg, okolicy bikini a te po kilku dniach uporczywie odrastają nie dając za wygraną. Wiele osób borykających się z odrastającymi włosami, często z niewiedzy, tak zwaną obawą przed nieznanym, odkłada poddanie się zabiegowi na odległy termin. Zupełnie niepotrzebnie, depilacja laserowa oprócz ogromnej skuteczności niesie za sobą kolejny pozytyw, nieocenioną wygodę.

Dlaczego warto wybrać depilację laserem?

Zadajemy sobie pytanie, dlaczego warto wybrać depilację laserem i poddać się serii zabiegów. W odpowiedzi na to pytanie, zastanówmy się, gdyby tak raz na zawsze można było zapomnieć o:

  • zakupie maszynki do golenia,

  • uporczywych co miesięcznych wizytach u kosmetyczki na depilację woskiem,

  • kosztach związanych z depilacją.

Pomyślmy, nie jednokrotnie zdarzają się sytuacje, iż jesteśmy w towarzystwie i pada propozycja spontanicznego wyjścia na basen, pierwsze co przychodzi na myśl to, czy moje nogi i bikini są przygotowane na pokazanie je światu a tak mamy problem z głowy, nasze ciało w każdej minucie jest nieskazitelnie gładkie.

Nie sposób zapomnieć również o aspektach finansowych, gdyby tak zliczyć ile pieniędzy na przestrzeni ostatnich kilku lat zostawiłyśmy u kosmetyczki, depilując nasze ciało, maszynki też nie należą do najtańszych a wiadomo nie od dziś, że ze względów higienicznych warto pokusić się o zakup jednorazowych. Depilacja laserowa zdejmuje nam wszystkie powyższe problemy z głowy. Wykonujemy serię zabiegów i zapominamy o całej reszcie, ciesząc się gładkim ciałem.

Czy depilacja laserowa jest lepsza i bardziej skuteczna od innych metod?

Zdecydowanie to lepsza metoda, bo jako jedyna jest trwała. Koszty są znacznie mniejsze od zwykłej depilacji woskiem.

Porównajmy na poszczególnych partiach ciała przy użyciu konkretnych liczb. Przytoczone poniżej ceny mają charakter obrazowy i jest to wyciągnięta średnia, czyli za taką sumę spokojnie możemy poddać się zabiegowi w sprawdzonym gabinecie w stolicy kraju. Depilacja laserowa za całe nogi to sześćset złotych, depilacja laserowa bikini to rząd wielkości trzystu złotych a uporczywe włoski pokrywające pachy znikną po uiszczeniu opłaty dwustu pięćdziesięciu złotych, bo tyle mniej więcej kosztuje depilacja laserowa pach.

Proces pozbycia się owłosienia na zawsze, to mniej więcej od trzech do pięciu zabiegów w odstępach jednego miesiąca. Paradoksalnie im nasze włosy są grubsze i mocniejsze tym laser szybciej da sobie z nimi radę i po trzech zabiegach może się okazać, że nie mamy się już czym przejmować, bo nie mamy już w ogóle niechcianych włosków. Dla porównania odpowiednik w postaci depilacji woskiem to koszt przy całych nogach sto sześćdziesiąt złotych, depilując woskiem bikini zapłacimy sto dziesięć złotych a poddając depilacji woskiem pachy około sześćdziesięciu złotych. Za same nogi na przełomie roku zapłacimy  około dwóch tysięcy złotych i stracimy na wizyty u kosmetyczki masę czasu. Pozbycie się włosów z nóg na stałe będzie nas kosztować raptem dwa tysiące czterysta złotych, nie uwzględniając promocji. Czy warto wybrać metodę lasera odpowiedź jest krótka i brzmi warto.

Do której partii ciała dedykowany jest laser?

Podjęliśmy decyzje o skorzystaniu z lasera i teraz zastanawiamy się do której partii ciała jest on dedykowany. Depilacji laserowej możemy poddac praktycznie każdy element porośnięty niechcianym owłosieniem na naszym ciele.

Dla kogo dedykowany jest zabieg?

Depilacja laserowa jest to zabieg dedykowany przede wszystkim do osób ceniących sobie czas i wygodę oraz przykładających wagę do gładkiego i zadbanego ciała. Nie można nie wspomnieć o walorach leczniczych lasera, ponieważ jest on bardzo często wykorzystywany w leczeniu wrastających włosków. Zabieg trwałego usuwania włosów laserem jest w szczególności polecany osobom mającym zapalenie mieszków włosowych i wrastające włoski. Osoby borykające się z tym problemem, dzięki poddaniu się tej metodzie, są w stanie na zawsze zażegnać problem. Zaawansowany laser do depilacji Vectus jest królem na rynku depilacji laserowej i z uwagi na jego skuteczność używany w wielu gabinetach świetnie radzi sobie z tą przypadłością.

Jak się przygotować do zabiegu depilacji laserowej?

Przygotowanie do depilacji laserowej jest proste – skórę należy ogolić dzień przed zabiegiem, odpowiednio nawilżyć i nie opalać przynajmniej 4 tygodnie przed zaplanowanym zabiegiem.

Warto znać przeciwwskazania jakie niesie ze sobą depilacja laserowa. Przeciwwskazania pojawiają się jedynie jeśli jesteśmy w ciąży, bądź karmimy dziecko piersią powinnyśmy przesunąć termin zabiegu na później. Kolejno pytamy, kiedy powinniśmy umówić zabieg. Z depilacji laserowej najlepiej jest korzystać w okresie zimowym, gdyż partie na które wykonany został zabieg należy przez okres około zabiegowy chronić przed promieniami UV, tym samym zrezygnować na czas zabiegów z kąpieli słonecznych.

Czy depilacja laserowa boli?

Podczas zabiegu zwykłej depilacji woskiem odczuwalny jest podobny jak nie większy dyskomfort, bo ciężko jest to uczucie nazwać bólem. Określenie ból zarezerwowane jest do znacznie bardziej nieprzyjemnych zabiegów, depilacja laserowa nie jest zabiegiem przyjemnym tylko w niektórych okolicach ciała.

Wykonaliśmy słuszny krok do nieskazitelnie gładkiej skóry i jesteśmy po zabiegu. zastanawiamy się teraz jak pielęgnować skórę poddaną zabiegowi po jego wykonaniu. Nie ma specjalnie określonych wytycznych, których jesteśmy zmuszeni ściśle pilnować. Ważne jest aby unikać promieni słonecznych oraz nawilżać skórę a po kilku dniach o przebytym zabiegu będzie nam przypominać jedynie gładka skóra.

Dla osób dalej borykających się z podjęciem decyzji, przytaczam opinie eksperta z dziedziny medycyny estetycznej

Depilacja jest wolna od zagrożeń, a przy tym jest metodą szybką, bezinwazyjną i praktycznie bezbolesną. Pozwala na trwałą redukcję niechcianego owłosienia w bezpieczny sposób, z dowolnych części ciała. powiedziała Justyna Masal, kosmetolog z Clinica Cosmetologica.

Jeżeli przed lekturą powyższego artykułu, zastanawialiśmy się czy skorzystać z zabiegu depilacji laserowej, teraz możemy śmiało podjąć decyzję i zapisać się na zabieg w najbliższym możliwym terminie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *