Dieta OXY – najważniejsze informacje

Dieta OXY pojawiła się stosunkowo niedawno, a już zdążyła zyskać wielką rzeszę zwolenników. Nowa, ulepszona dieta białkowa, oparta na trójfazowym systemie odchudzania, pozwala nam na pozbycie się nadmiernych kilogramów w błyskawicznym tempie. Jednak, na czym polega niniejsza dieta? Jakie są jej podstawowe zasady oraz efekty?

Na czym polega Dieta OXY?

Dieta OXY bazuje na zasadach popularnej niegdyś diety Dukana, która z czasem okazała się wywierać negatywny wpływ na organizm człowieka. Nowa dieta jest jednak ulepszona wersją tej pierwszej i jak donoszą jej twórcy, jest całkowicie bezpieczna dla naszego zdrowia.

W przypadku niniejszej diety proces odchudzania został oparty o 3 siedmiodniowe fazy. Przez cały okres jej stosowanie ważnym składnikiem menu są koktajle z owoców żurawiny, posiadające wysokie stężenie antyoksydantów.

Etapy Diety OXY

 ETAP I – „Fat Burning”

Polegający na szybkim spalaniu nadmiernej tkanki tłuszczowej. Produktem dominującym w tym etapie, jest podane w odpowiednich ilościach białko zwierzęce.

ETAP II – „Step”

Etap polegający na utrwaleniu efektów osiągniętych tydzień temu. Na tym etapie do menu wprowadzone zostaje białko roślinne (w proporcjach 50:50).

ETAP III – „Balance”

Etap mający na celu stabilizację procesu odchudzania. Niniejsza faza w założeniu ma chronić przed powstawaniem efektu jo-jo. Spożywana w tym okresie wartość tłuszczów, białek i węglowodanów powinna być zgodna z zaleceniami Instytutu Żywności i Żywienia.

Skuteczność Diety OXY

Zdaniem twórców, dieta OXY przynosi rewelacyjne efekty pozwalające nam zrzucić ponad 10 kilogramów, w okresie niespełna 3 tygodni. Niemniej jednak, jak każda z „szybkich” diet niesie ona ze sobą ryzyko wystąpienia efektu jo-jo. Ponadto, twórcy nie gwarantują swoim klientom przedstawionego wyżej rezultatu. Zastrzegają oni, że osoba stosująca niniejszą dietę może, ale nie musi schudnąć.

Przeciwwskazania

Wśród przeciwwskazań, wykluczających ze stosowania diety OXY możemy wyróżnić:

  • ciążę oraz okres karmienia piersią;
  • przewlekłe choroby nerek i układu moczowego (w tym kamica nerkowa);
  • choroby wątroby, żołądka i dwunastnicy (w tym choroba wrzodowa żołądka);
  • choroby metaboliczne (w tym cukrzycę);
  • alergie pokarmowe (szczególnie na białko);
  • wyniki badania krwi oraz moczu wskazujące na podwyższenie poziomu kreatyniny oraz prób wątrobowych AIAT oraz AspAT;
  • anemię oraz niedowagę i zaburzenia odżywiania;
  • okres dojrzewania.

Przed zastosowaniem niniejszej diety warto skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, lub dietetykiem w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *