Domy drewniane na każdą porę roku

Budowanie domów całorocznych z płyt osb staje się w naszym kraju coraz bardziej popularne. Własny domek nad morzem, czy w górach to już nie tylko luksus zarezerwowany dla najzamożniejszych. Sprawdźmy, czy i dlaczego warto dokonać takiej inwestycji. 

Posiadanie własnego domu, będącego letnią lub zimową bazą wyjazdową to marzenie wielu z nas. Niestety, ceny na rynku nieruchomości do tej pory skutecznie odwodziły większość od jego spełnienia. Na szczęście pojawiły się rozwiązania alternatywne. Są nimi domy z płyty osb całoroczne. Z powodzeniem można postawić je na działkach własnościowych, a ich budowa nie wiąże się z wysokim kosztem tak, jak w przypadku domów murowanych. Dlaczego więc nie zainwestować i nie zapewnić sobie idealnego miejsca do letniego, czy zimowego wypoczynku? Argumentów przeciw nie znaleźliśmy, zalet natomiast jest wiele. Sprawdźmy więc, dlaczego domy z osb to dobry wybór.

Czym są domy z płyty osb?

W celu wyjaśnienia, przede wszystkim powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, czym właściwie jest osb? To nic innego jak wielowarstwowe płyty drewniane. Ich tworzenie polega na ”sklejeniu” ze sobą długich i smukłych wiórów drzewnych. W rezultacie otrzymujemy osb, czyli niezwykle trwały, niedrogi i skuteczny materiał konstrukcyjny. Jego wykorzystanie w budownictwie jest metodą bardzo nowoczesną, która pozwala na szybką realizację projektu. Domy z płyty osb są więc trwałymi budowlami w całości wykonanymi z materiałów drewnianych. Dzięki temu śmiało można stwierdzić, że rozwiązanie to jest w pełni ekologiczne i przyjazne dla środowiska.

Ekologiczne domy całoroczne

Jednym z głównych atutów drewnianych domów całorocznych, jest właśnie ich ekologiczność. Jest to niezwykle ważne zarówno dla środowiska, jak i dla osób zamieszkujących obiekt. Drewno stwarza bowiem doskonałe warunki mieszkalne oraz eksploatacyjne. A to wszystko za sprawą doskonałej izolacji, jaką zapewnia. Surowiec ten, latem idealnie zatrzymuje przyjemny chłód, zimą natomiast izoluje wnętrze od mrozu. Ponadto firma Eko Architektura proponuje swym klientom także usługę ocieplania domu, dzięki czemu zależność ta jest spotęgowana. Tym samym nie jesteśmy zmuszeni do intensywnego korzystania z ogrzewania, eliminując zużycie energii.

Warto podkreślić, że drewno wykorzystywane przy budowie domów całorocznych to produkt, który nie stwarza zagrożenia dla środowiska. Jest ono bowiem w pełni biodegradowalne.

Szybki czas realizacji

Domy z płyty osb całoroczne mają wiele zalet. Jest jednak jedna, która zdecydowanie góruje nad innymi. To czas realizacji. Profesjonalne firmy, takie jak Eko Architektura, oferują swym klientom wykonanie zlecenia w zaledwie kilka tygodni. Jest to więc doskonałe rozwiązanie dla osób niecierpliwych. Oczywiście czas ten ustalany jest indywidualnie, jednak nawet przy zamówieniach obejmujących wiele udogodnień, jest on znacznie krótszy, niż w przypadku klasycznych domów.

Nowoczesne projekty i unikalny design

Nowoczesne technologie oraz doświadczenie architektów pozwala w dzisiejszych czasach na budowę designerskich całorocznych domów. Można więc stwierdzić, że w zakresie projektu, dysponujemy naprawdę dużą dowolnością. Dzięki temu ziścić możemy wszelkie nasze fantazje dotyczące budowli. Warto zajrzeć na stronę domkiekoarchitektura.pl, gdzie dostępne są gotowe projekty. Znajdziemy tam niezwykłe domy, które niczym nie przypominają zwykłych domów letniskowych.

Własny drewniany dom całoroczny

Domy z płyty osb całoroczne są doskonałą inwestycją. Możemy postawić je na działce w dowolnym miejscu. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które marzą o letniej oraz zimowej rezydencji. Jakie są największe zalety tego rozwiązania? Przede wszystkim:

  • przyjazne dla środowiska
  • niska cena
  • łatwość utrzymania
  • duża ilość projektów
  • szybki czas realizacji.

Warto pamiętać, że rezultat zależny jest przede wszystkim od firmy wykonującej zlecenie. Dlatego dobrze jest postawić na współpracę z takimi, które cieszą się renomą oraz oferują nam swój profesjonalizm i doświadczenie. Eko Architektura należy do wiodących producentów oraz wykonawców domów z drewna na naszym rodzimym rynku. Jest to więc doskonały wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *