Droga do uporania się z impotencją

Poczucie utraty męskości, brak satysfakcji seksualnej i pogorszenie nastroju to tylko niektóre z konsekwencji impotencji. Jak radzić sobie z tym intymnym problemem? Czy warto skorzystać z porady lekarskiej? Jak skuteczne okazują się tabletki na erekcję?

Pomoc doraźna

Jednym ze sposobów na wywołanie erekcji jest skorzystanie ze specjalnych tabletek na potencję, które działają natychmiastowo. Niemniej jednak, większość tego typu środków działa tylko doraźnie. Rzecz w tym, że w żaden sposób nie leczą one impotencji, a jedynie pozwalają uzyskać jednorazową erekcję. Sprawia to, że wielu mężczyzn zażywa tabletki na erekcję bardzo regularnie. Ma to niestety swoje konsekwencje, gdyż wszystkie leki mają jakieś efekty uboczne. Dlatego też, jeśli stosuje się doraźne tabletki na potencję, należy również skonsultować się z lekarzem, ażeby rozpocząć regularne leczenie impotencji.

Od czego się zaczyna?

Oczywiście, jak w przypadku każdego schorzenia, również leczenie impotencji rozpoczyna się od diagnozy. Nie można jej jednak postawić bez przeprowadzenia badań. Jednakże, na samym początku lekarz powinien porozmawiać z pacjentem, aby wiedzieć w którą stronę ukierunkować badania. Jeśli bowiem pacjent zdaje sobie sprawę, że na przykład nie przestrzega właściwej diety, istnieje duże prawdopodobieństwo, że za impotencję odpowiada podwyższony cholesterol. Jeśli natomiast w ostatnim czasie w życiu pacjenta miało miejsce wiele stresujących sytuacji, wielce prawdopodobne, że to one są przyczyną dysfunkcji seksualnej. Niemniej jednak, jeden czynnik wywołujący schorzenie nie wyklucza innych. Zdarza się, że pacjent ma problem z krążeniem, do tego jego gospodarka hormonalna jest zaburzona, a cała ta sytuacja wywołuje u niego silny stres. W takiej sytuacje, leczenie impotencji jest niezwykle trudne i wymaga od lekarza dużej wiedzy i doświadczenia.

Regularne zażywanie tabletek na potencję

Warto zauważyć, że terapia zwykle trwa dosyć długo. Pierwsze jej efekty są jednak widoczne już po krótkim czasie. Tabletki na erekcję powinny być jednak zażywane nieco dłużej, aby utrwalić efekt ich działania. Niewątpliwie, zawsze należy słuchać w tej kwestii zaleceń specjalisty.

Niewątpliwie, najbardziej mozolnie przebiega terapia pacjentów, u których impotencja przynajmniej częściowo wywołana jest czynnikami psychologicznymi. Psychoterapia zazwyczaj daje bardzo dobre efekty, jednak jest ona dość długim procesem, który wymaga od pacjenta dużej cierpliwości. Warto jednak podkreślić, że niezależnie od podłoża dysfunkcji, w większości przypadków leczenie impotencji daje co najmniej zadowalające efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *