Elektroniczny termometr bezdotykowy – obowiązkowe wyposażenie

Termometry elektroniczne bezdotykowe to urządzenia stosowane powszechnie w szpitalach i placówkach medycznych. Coraz częściej są także niezbędnym wyposażeniem domowej apteczki, szczególnie jeśli w domu jest niemowlę. Jakie dokładnie korzyści termometr bezdotykowy zapewnia w codziennym domowym życiu?

Termometr bezdotykowy elektroniczny to bardzo funkcjonalne urządzenie, które umożliwia pomiar temperatury ciała, wody, a także temperatury powietrza w pomieszczeniu. Jedno urządzenie do wielu zastosowań. Taki sprzęt, w zależności od oferowanych przez producentów funkcji, posiada podświetlany ekran, jednostki temperatury z Celsjuszach lub Fahrenheitach do wyboru oraz funkcje zapamiętywania nawet kilkudziesięciu pomiarów.

Dlaczego warto mieć w domu termometr bezdotykowy

W zależności od modelu możemy kupić np. termometr bezdotykowy lub dotykowy. Termometr bezdotykowy, jak sama nazwa wskazuje, nie wymaga kontaktu z przedmiotem czy z wodą, aby podać ich dokładną temperaturę. Takie rozwiązanie umożliwia np. wygodne zmierzenie temperatury u dziecka bez konieczności budzenia go, a także dokładny i błyskawiczny pomiar temperatury wody przed kąpielą niemowlęcia oraz sprawdzenie temperatury mleka dla niemowlęcia. Nic dziwnego, ze termometr elektroniczny to jeden z najpopularniejszych prezentów, jaki rodzina kupuje świeżo upieczonym rodzicom.

Po tym jak produkcja niebezpiecznych termometrów rtęciowych została zakazana, to właśnie termometry elektroniczne stały się głównym typem urządzeń stosowanych w naszych domach. Znacznie podniosło to nasze bezpieczeństwo, ponieważ zminimalizowało ryzyko zatrucia rtęcią – śmiertelną trucizną, która przez lata służyła do mierzenia temperatury w formie szklanych termometrów, łatwych do stłuczenia, a przez to ogromnie niebezpiecznych zwłaszcza jeśli w domu były dzieci.

Jaki termometr bezdotykowy wybrać?

Rozważając zakup termometru elektronicznego z pewnością natkniemy się na ogromną ofertę wielu sklepów, aptek i producentów. Na pewno sprawdzonym zakupem będą termometry bezdotykowe wyprodukowane przez firmę medyczną, na przykład Omron, Diagnostic czy Microlife. Są to klinicznie przetestowane urządzenia zapewniająca bardzo precyzyjny pomiar, do tego niezawodne i wyposażone w gwarancję producencką.

Wiele z tych urządzeń umożliwia zapamiętywanie pomiarów z podaniem godziny oraz daty, co ma duże znaczenie jeśli musimy śledzić zapisy pomiarów np. opiekując się chorą osobę starszą lub chorym dzieckiem. Wiele modeli bezdotykowych termometrów elektronicznych posiada także funkcję alarmu sygnalizującą gorączkę. Na rynku znajdziesz także duży wybór termometrów bezdotykowych, a także tradycyjnych termometrów elektronicznych oraz termometrów kąpielowych dla dzieci. Możesz je często znaleźć w aptekach internetowych.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *