Jak skutecznie pozbyć się zmarszczek?

Zmarszczki pojawiać się mogą już w młodym wieku, od około 25 roku życia. Lepiej jest im więc zapobiegać niż leczyć. Bez względu jednak na wiek i stan skóry, warto jest sięgnąć po odpowiedni krem przeciwzmarszczkowy, który odpowiednio poprawi kondycję cery.

Jaki krem na zmarszczki

Kremów na zmarszczki dostępnych na rynku jest naprawdę wiele, stąd powstaje pytanie, który będzie najskuteczniejszy. Nie ma na to pytanie jednej odpowiedzi. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka czynników, które mogą być pomocne. Podstawowy skład takiego kremu powinien zawierać:

  • emolienty czyli substancje okluzyjne i natłuszczające
  • nawilżacze, które wiążą wilgoć w skórze
  • antyoksydanty, które powstrzymają proces starzenia się skóry
  • rozmaite ekstrakty i dodatki, przeznaczone do skóry dojrzałej

Emolienty

Wśród substancji natłuszczających najpopularniejszymi są rozmaite oleje. To ich obecność w kremach przeciwzmarszczkowych sprawia, że skóra staje się gładsza i mniej wrażliwa. Ważne jednak, by oleje były dostosowane do rodzaju cery, szczególnie w przypadku problemów skórnych typu zaskórniki. Wówczas stawiamy na lekkie oleje, na przykład lniany, truskawkowy czy z pestek malin. Przy cerze dojrzałej tłuszcze w kosmetykach muszą być treściwe – będzie to olej kokosowy, masło kakaowe, masło shea czy olej arganowy.

Nawilżacze

Substancje nawilżające pełnią bardzo ważną rolę przy skórze dojrzałej. Odpowiadają one za odpowiednie nawilżenie skóry, przez co staje się ona gładsza, zmarszczki mniej widoczne. Przeciwdziała to również powstawaniu nowych zmarszczek. Do najpopularniejszych nawilżaczy należą: kwas hialuronowy, aloes, panthenol, miód i gliceryna. To właśnie tych składników warto szukać w kremach na zmarszczki.

Antyoksydanty

Zadaniem antyoksydantów jest przeciwdziałanie powstawaniu wolnych rodników, które odpowiadają za szybsze starzenie się skóry. Najskuteczniejszym znanym jest obecnie witamina C. Najczęściej w kremach przeciwzmarszczkowych występuje pod postacią kwasu askorbinowego. Dobry krem na zmarszczki będzie zawierał tego typu substancję i właśnie taki produkt będzie najskuteczniejszy przy próbie wygładzenia zmarszczek i zapobieganiu powstawania nowych.

Przy kuracji przeciwzmarszczkowej liczy się przede wszystkim kompleksowość i systematyczność. Nawet najlepszy krem na zmarszczki nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, gdy będzie stosowany niezbyt regularnie. Kremy na zmarszczki najlepiej jest też stosować na dzień, gdyż ochronią przed promieniowaniem, które odpowiada za powstawanie wolnych rodników.

Top 10 najlepsze kremy na zmarszczki – ranking. Jak wybrać dobry krem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *