Jak wybierać pomadki ochronne?

Pomadki ochronne to kosmetyki obecnie stosowane nie tylko przez kobiety, ale również przez mężczyzn. Co zawierają tego typu preparaty i dlaczego warto jest się w nie zaopatrzyć i to nie tylko w sezonie jesienno-zimowym?

Rodzaje pomadek ochronnych

Na rynku istnieje obecnie wiele rodzajów pomadek ochronnych. Wiele z nich jest uniwersalnych, jednak część ma specjalne przeznaczenie. Wśród nich można wymienić między innymi:

  • pomadki ochronne na zimę – recenzja balsamy do ust
  • pomadki ochronne na lato – zobacz 10 najlepszych
  • pomadki ochronne i lekko koloryzujące usta
  • pomadki ochronne dla mężczyzn
  • pomadki ochronne przeznaczone do mocno spękanych ust

W przypadku uniwersalnych pomadek ochronnych w ich składzie można znaleźć przede wszystkim kosmetyczną wazelinę. Niektóre z naturalniejszych pomadek ochronnych zamiast wazeliny zawierają takie substancje jak wosk pszczeli, co jest korzystne dla osób, które chcą jak najbardziej naturalnej pielęgnacji. Poszczególne rodzaje pomadek różnią się przede wszystkim substancjami dodatkowymi. W przypadku pomadek przeznaczonych na lato i zimę można zauważyć, że oba preparaty mają filtr przeciwsłoneczny, który pozwala skutecznie chronić delikatną skórę ust, o czym wiele osób zapomina. W przypadku pomadek ochronnych przeznaczonych do spękanych ust można zauważyć, że tego typu preparaty nie zawierają zwykle substancji zapachowych, które mogłyby podrażniać spękaną skórę. Pomadki ochronne przeznaczone dla mężczyzn wyróżniają się zazwyczaj mniej kolorowym opakowaniem oraz tym, iż nie nabłyszczają one skóry ust, dzięki czemu pozostają praktycznie niewidoczne po użyciu.

Jak wybierać pomadki do ust?

Pomadki ochronne powinny zawierać jak najmniej sztucznych substancji. Dzięki temu można uniknąć wielu reakcji alergicznych. W przypadku, gdy pomadka ma przede wszystkim chronić usta przed wpływem negatywnych czynników atmosferycznych lepiej jest również zrezygnować z kosmetyków barwiących. Pomadki ochronne ożywiające kolor ust można wykorzystywać na co dzień zamiast szminki, jednak należy mieć na uwadze, że zwykle mniej trwałe. W przypadku mocno spękanych ust najlepiej kupić dedykowaną im pomadkę, ponieważ zazwyczaj jest ona skuteczniejsza od standardowej. Decydując się na konkretną pomadkę ochronną warto mieć również na uwadze to w jakim jest ona opakowaniu. Tego typu preparaty są bowiem dostępne nie tylko w standardowej formie, ale również w słoiczkach. Warto więc zastanowić się, co w danym przypadku będzie wygodniejsze. Pomadkę ochronną w formie sztyftu można zabrać ze sobą wszędzie i łatwo użyć jej nawet w niesprzyjających warunkach. Pomadka ochronna w słoiczku pozwala natomiast na całkowite zużycie produktu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *