Jaką hulajnogę dla dzieci wybrać?

Hulajnoga jest pojazdem bardzo popularnym wśród dzieci, dlatego też niemalże żadnego rodzica nie omija jej zakup. Poza tym na hulajnodze jeździ się bardzo łatwo i bezpiecznie, co czyni z niej bardzo atrakcyjny prezent dla naszej pociechy. Niemniej jednak, rynek jest przebogaty w przeróżne tego typu produkty, więc nic dziwnego, że potencjalni kupujący gubią się w nawale ofert.

Oczywiście nie da się jednoznacznie określić jaki typ hulajnogi będzie najodpowiedniejszy dla Twojego dziecka. Niemniej jednak, w artykule tym postaramy się omówić najpopularniejsze rodzaje hulajnóg oraz przedstawimy parametry wpływające na ich kształt oraz jakość.

Hulajnogi – rodzaje

Oczywiście nie każdy gatunek hulajnogi nadaje się na prezent dla dziecka. Dlaczego? Otóż hulajnoga wyczynowa lub spalinowa, to na pewno nie to, czego pragniemy dla syna lub córki – chyba, że jest już w odpowiednim do tego wieku. Oto lista produktów, którym warto poświęcić największą uwagę:

  • hulajnoga klasyczna – tu kierownica jest podłączona na stałe z podestem. Dziecko nabiera prędkości poprzez odpychanie się jedną nogą od podłoża, podczas gdy drugą nogą stoi na podeście.
  • hulajnoga składana – wygląda ona z goła tak samo, jak hulajnoga klasyczna. Niemniej jednak można ją złożyć, co umożliwia mechanizm znajdujący się z reguły w okolicach połączenia kierownicy z podestem.
  • hulajnoga trójkołowa – pojazd ten jest dosyć ekscentryczny i drogi, lecz potrafi przynieść prawdziwą radość z jazdy. Posiada on dwa podesty przeznaczone dla obydwu nóg. Dzięki balansowaniu ciałem naprzemiennie na dwie strony dziecko nabiera prędkości. Jazda na tym pojeździe nie wymaga kontaktu stopy z podłożem.
  • hulajnogi Micro (zobacz w sklepie: https://hulajnogimicro.pl/) – specjalny ich rodzaj, produkowany przez pewną szwajcarską firmę. Oferuje ona hulajnogi przeznaczone nawet do dzieci od 18 miesiąca życia.

Najważniejsze parametry hulajnóg

Na bezpieczeństwo oraz przyjemność jazdy na hulajnodze wpływa wiele czynników. Oto najważniejsze z nich:

  • rozmiar – powinien być dopasowany do wzrostu i wagi dziecka. Najlepiej przymierzyć hulajnogę na żywo.
  • rama – rama hulajnóg dla małych dzieci czasem jest wykonana z plastiku, niemniej jednak taki materiał może nie unieść już ciężarów większych od 25 kg.
  • hamulec – ma on ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Z reguły jest to mechanizm nożny, znajdujący się na tylnym kole, zdarzają się jednak hamulce ręczne z manetką zamontowaną na kierownicy.
  • koła – ogólnie rzecz biorąc im większe koła, tym przyjemniejsza i bezpieczniejsza jazda. Ponadto hulajnogi z dużymi kołami są ostatnimi czasy bardzo modne.
  • kierownica – najlepiej, gdy można regulować jej wysokość. Dzięki temu dziecko będzie mogło dopasować rozmiar hulajnogi do swojego wzrostu oraz stylu jazdy.

A zatem… szerokiej drogi!

Teraz, kiedy wiesz już jaką hulajnogę kupić swojemu dziecku, nie pozostaje nam na nic innego, jak tylko życzyć Twojej pociesze przyjemnej jazdy! Pamiętaj jednak, spoczywa na Tobie także obowiązek zadbania o wszystkie środki bezpieczeństwa. Jak to rozumieć? Razem z hulajnogą warto zakupić kask oraz kompletny zestaw ochraniaczy.

Zobacz ranking najlepszych hulajnóg:

Top 10 – najlepsze hulajnogi dla dzieci 500 złotych- ranking

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *