Jaki kolagen na stawy wybrać?

Który kolagen na stawy najlepiej wybrać?

Czym jest kolagen? Dlaczego tak zbawiennie wpływa na nasze stawy? Jaki produkt kolagenowy wybrać dla siebie? Niejeden z nas niejednokrotnie zadawał sobie te pytania. Na wszystkie z nich postaramy się fachowo i zwięźle odpowiedzieć w tym krótkim artykule.

Otóż mało kto zdaje sobie sprawę, że kolagen to po prostu pewien typ naturalnego białka. Występuje on w wielu miejscach w naszym organizmie! Można wymienić tu organy takie jak:

  • ścięgna
  • więzadła
  • przestrzenie międzystawowe
  • kości
  • rogówka oka
  • skóra

Działanie kolagenu

Po pierwsze należy podkreślić fakt, że w naszym organizmie znajduje się 8 odmian kolagenu, a każda z nich pełni zupełnie inną funkcję. W tym miejscu powstaje jednak pytanie: Który rodzaj kolagenu będzie miał najlepszy wpływ na moje stawy? Mówiąc krótko – ten, który naturalnie w nich występuje! Kolagen leczący nasze stawy to kolagen typu II, czyli ten, który stanowi budulec ludzkich chrząstek.

Istnieją różne sposoby na przyjmowanie tego kolagenu – niektórzy zażywają go w płynie, inni w tabletkach, a jeszcze inni stosują go od zewnątrz. Ogólnie rzecz biorąc to, jaki styl leczenia obierzesz, powinno zależeć głównie od zaleceń lekarza.

Kolagen zwiększa gęstość oraz mineralizację kości, a ponadto działa dobroczynnie na tkankę łączną znajdującą się w samym środku stawów. Uzupełnia on zawartość torebek stawowych w brakujące składniki i w konsekwencji skutecznie uwalnia od uporczywych dolegliwości

Jaki kolagen wybrać?

Tak naprawdę jest to zasadnicze pytanie. Co prawda artykuł ten nie ma na celu reklamowania usług żadnej z firm. Niemniej jednak, postaramy się wskazać konkretne rodzaej produktów, którym warto poświęcić uwagę.

Przede wszystkim należy podkreślić, iż największą bio-przyswajalnością charakteryzuje się kolagen w płynie stosowany doustnie. Wspaniałe działa on na osteoporozę, zapalenia stawów, a nawet 'łokieć tenisisty' oraz wiele innych tego typu dolegliwości. Oczywiście istnieje także kolagen w formie sypkiej – zamknięty w kapsułkach. Aby dokonać najlepszego wyboru w tej materii, najlepiej jest skonsultować swoją decyzję z lekarzem lub farmaceutą.

Pamiętaj także, że skuteczny suplement diety będzie zawierał przynajmniej 8 gram kolagenu i 60 mg witaminy C na jedną porcję. Szukając zatem produktu odpowiedniego dla siebie, należy dokładnie zapoznać się z jego składem.

Podsumowanie

Oczywiście wspomaganie się kolagenem z zewnątrz nie jest jedynym sposobem na wyleczenie choroby stawów. Skontaktuj się ze specjalistą, który z pewnością przedstawi Ci wszystkie możliwe drogi leczenia.

Czasem wystarczające okazuje się być pobudzenie produkcji naturalnego kolagenu przez swój organizm. Jednym ze sposobów na to, jest zrównoważenie gospodarki witaminowej, a szczególnie witaminy C.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *