Komfortowe pobieranie krwi, nie tylko w prywatnej placówce

Pobieranie krwi nie należy do najprzyjemniejszych zabiegów i choć trwa zwykle krótką chwilę, dla wielu pacjentów bywa dość stresujące. 

Jednym ze sposobów uniknięcia nieprzyjemnych sytuacji, długich kolejek i niekomfortowych warunków jest często wybór prywatnej placówki medycznej. Te z zasady oferują znacznie wyższą jakość obsługi pacjenta niż zatłoczone placówki publiczne. Komfort pacjenta podczas pobierania krwi można poprawić jednak także bez prywatnej obsługi i dużą rolę odgrywają tu wybierane do gabinetu zabiegowego fotele do pobierania krwi. Co mogą zmienić? 

Pobieranie krwi w prywatnej klinice – dlaczego sprzyja pacjentom? 

Prywatne gabinety zabiegowe i placówki medyczne od zawsze cieszyły się wysokim zaufaniem pacjentów. Dzięki prywatnemu finansowaniu mogą zwykle zapewnić znacznie bardziej komfortowe warunki w swoich gabinetach, stawiając na najnowsze i nowoczesne sprzęty oraz wysokiej jakości meble. 

Na jakość obsługi w prywatnych placówkach wpływa też oczywiście atmosfera – pacjent czuje tu indywidualną opiekę już od wejścia i nawet jeśli za pobranie krwi przyjdzie mu zapłacić, dla wielu osób cena jest warta komfortu. Czasy, w których prywatne placówki były jedynymi komfortowymi dla pacjenta są już jednak daleko za nami i dzisiaj można, z odrobiną szczęścia, trafić na równie wygodne warunki i przyjazną obsługę w placówkach publicznych.

Duży wpływ na komfort pacjenta, ale i wygodę i bezpieczeństwo pracy lekarza ma sprzęt i wyposażenie gabinetu, które przez wiele lat były zdecydowanie lepsze właśnie w gabinetach prywatnych. Współcześnie producenci mebli medycznych przykładają jednak znacznie większą wagę do jakości oferowanych produktów i elementy wyposażenia takie jak fotele do pobierania krwi w placówkach publicznych dorównują jakości i ergonomii tym stosowanym w placówkach prywatnych

Fotele do pobierania krwi – wygoda dla pacjenta, komfort pracy lekarza

Nowoczesne fotele do pobierania krwi spełniające najwyższe wymogi jakościowe i posiadające certyfikat CE to meble przystosowane do wieloletniego użytkowania w bezpiecznych i komfortowych dla pacjenta i lekarza warunkach. Fotele wykonywane są z uwzględnieniem ergonomii pracy podczas pobierania krwi, dzięki czemu znacząco ułatwiają dostęp do każdej z rąk pacjenta podczas zabiegu. 

Wygodne podłokietniki, możliwość dostosowania wysokości siedziska czy możliwość obrotu i ustawiania kąta podłokietnika to podstawowe funkcje poprawiające wygodę korzystania z foteli do pobierania krwi. Modele bez takich udogodnień nie są dziś najlepszym rozwiązaniem, dlatego w przychodniach prywatnych właściwie się z nich dziś nie korzysta. 

Dobrej jakości fotel do pobierania krwi powinien być wyposażeniem poprawiającym komfort pracy lekarza, komfort pacjenta oraz zapewniać bezpieczeństwo wykonywania różnego rodzaju zabiegów i iniekcji. Z tego też względu znaczenie będzie tu miała nie tylko sama ergonomia konstrukcji, ale też wykorzystane do produkcji materiały. 

Wśród najpopularniejszych tworzyw warto wymienić tu przede wszystkim wodoodporne tapicerki o niskiej porowatości powierzchni i nie wykorzystujące zbędnej ilości szwów – stosowane przy wykonywaniu siedziska, oparcia oraz podłokietników w fotelach do pobierania krwi tapicerki pozwalają na częstą dezynfekcję i odkażanie powierzchni bez ryzyka krzyżowego zakażenia i namnażania się bakterii. 

Ważne też, by w fotelach do pobierania krwi oraz mebli medycznych zadbać o materiał, z jakiego wykonane są elementy konstrukcyjne – stalowe nogi pokrywane są najczęściej farbą proszkową zapewniającą odporność na uszkodzenia mechaniczne, promieniowanie UV oraz częste czyszczenie i dezynfekcję. Meble medyczne wykonane z powyższych materiałów można znaleźć na przykład u producenta U.B.M. KOTASIŃSKA.

Dlaczego jakość foteli do pobierania krwi ma znaczenie? 

Pacjent nie zwraca zwykle uwagi na to z jakiego materiału wykonane są meble w gabinecie medycznym. Sam ich wygląd znacząco wpływa jednak na wygląd gabinetu, a tym samym wrażenia pacjenta – profesjonalny, bezpieczny i komfortowy gabinet korzysta z bezpiecznych i zadbanych mebli. Jakość i trwałość wykorzystanych podczas produkcji materiałów będzie miała wpływ na trwałość mebli w gabinecie. 

 W placówkach publicznych, przez które dziennie przechodzi wielu pacjentów, częste odkażanie może być dla mebli dość niszczące. Nowoczesne i trwałe fotele do pobierania krwi pojawiające się coraz częściej także w przychodniach publicznych dają pacjentowi poczucie bezpieczeństwa i wygodę podczas zabiegu porównywalną z atmosferą, jakiej można spodziewać się w gabinecie prywatnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *