Kompleksowa pielęgnacja skóry twarzy i dekoltu – zadbaj o siebie w domu!

Napięta, elastyczna i promienna skóra twarzy sprawi, że poczujesz się młodziej! Jak odjąć sobie lat, korzystając wyłącznie z domowej pielęgnacji? Włącz do codziennych zabiegów kolagen naturalny i przekonaj się, jak dużą moc ma natura! Jak prawidłowo go stosować i jakich rezultatów możesz się spodziewać?

Kolagen o prostym składzie

Decydując się na kolagen, sięgnij po ten naturalny! Prosty skład zdecydowanie jest kluczem do sukcesu w pielęgnacji. Elastyna zapewni Twojej skórze odporność na zmianę kształtu, pozwalając jej zachować naturalną sprężystość, a kwas mlekowy zadba o równomierny i promienny koloryt twarzy, szyi i dekoltu, jednocześnie pobudzając także produkcję ceramidów, odpowiedzialnych za utrzymywanie odpowiedniego poziomu nawilżenia.

Pielęgnacja z kolagenem – jak to robić?

Chcesz włączyć do codziennej pielęgnacji kolagen naturalny, jednak nie wiesz, jak powinien wyglądać zabieg z jego wykorzystaniem? Na szczęście nie jest skomplikowany – przeprowadzisz go w zaledwie czterech krokach!

1. Oczyść skórę twarzy

Bez względu na to, czy stosujesz kolorowe kosmetyki, czy korzystasz wyłącznie z podkładu, pudru i tuszu do rzęs, oczyszczenie twarzy jest konieczne! Co ciekawe – należy je przeprowadzić także wówczas, gdy makijażu nie wykonujesz w ogóle! Dobrej jakości mleczko do demakijażu lub dwufazowy płyn micelarny skutecznie usuną resztki kosmetyków, nagromadzone w ciągu dnia zanieczyszczenia i nadmiar sebum, przygotowując skórę twarzy, szyi i dekoltu do dalszej pielęgnacji. Kiedy twarz będzie oczyszczona, przemyj ją tonikiem i przejdź do następnego etapu pielęgnacji!

2. Przemyj twarz wodą

Samo oczyszczanie to za mało – zanim nałożysz kolagen naturalny, koniecznie przemyj twarz wodą. Usuniesz resztki kosmetyków i przygotujesz skórę twarzy, szyi i dekoltu na prawdziwą pielęgnację!

3. Zastosuj kolagen

Prawidłowa aplikacja kolagenu wymaga odpowiedniego przygotowania – oczyszczoną skórę twarzy należy zwilżyć wodą i nakładać żel, jednocześnie delikatnie wklepując go opuszkami palców. Jeśli chcesz wmasować kosmetyk, koniecznie pamiętaj, by robić to zgodnie z układem mięśni. Zastanawiasz się, po czym poznasz, że zastosowałaś odpowiednią dawkę kolagenu? Jeśli na powierzchni skóry zacznie zostawać niewchłonięty preparat, to znak, że skóra ma go już w nadmiarze!

4. Nałóż krem

Sama aplikacja kolagenu to nie wszystko. Po upływie około ośmiu minut od nałożenia kosmetyku, pamiętaj, by potraktować skórę odpowiednio dobranym kremem. Dodatkowy kosmetyk wyraźnie wzmocni efekty!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *