Korzyści zdrowotne oleju kokosowego

Olej kokosowy jest ostatnio osiągnął szczyt popularności. Tym, co leży u jej są same zalety oleju kokosowego zarówno dla ciała jak i umysłu. Rosnąca liczba badań pokazuje, że dodanie do diety oleju kokosowego może być jednym z najprostszych sposobów na poprawę zdrowia, dobrego samopoczucia i wyglądu.

Olej kokosowy dla zdrowych włosów

Ten gęsty olejek przypominający masło pomaga zachować zdrowe i piękne włosy.  Jest również bardzo skuteczny w zmniejszaniu utraty białka, głównego składnika budulcowego włosów, co w przypadku braku kontroli może prowadzić do różnych problemów. Z tego powodu jest stosowany do pielęgnacji włosów oraz do produkcji różnych odżywek i szamponów przeciwłupieżowych przeciwłupieżowych. Olej kokosowy jest doskonałym środkiem kondycjonującym i wspomaga proces ponownego wzrostu zniszczonych włosów.

Wzmacnia skórę i zapobiega powstawaniu zmarszczek

Olej kokosowy jest doskonałym balsamem do ciał, który działa jako skuteczny środek nawilżający do wszystkich rodzajów skóry. W przeciwieństwie do kosmetyków zawierających substancje syntetyczne, nie ma ryzyka wystąpienia jakichkolwiek niepożądanych skutków ubocznych w postaci np. odczynów alergicznych na skórze. Pomaga także w leczeniu różnych problemów skórnych, w tym łuszczycy, zapalenia skóry, egzemy i innych infekcji skórnych. Z tego właśnie powodu olej kokosowy stanowi podstawowy składnik różnych produktów do pielęgnacji ciała, takich jak mydła, płyny i kremy, które są używane do pielęgnacji skóry. Opóźnia również pojawianie się zmarszczek i zapobiega wiotczeniu skóry Posiada on również właściwości przeciwutleniające.

Nieocenione korzyści zdrowotne

Olej kokosowy jest również dobry dla poprawy odporności. Wzmacnia układ immunologiczny, ponieważ zawiera lipidy przeciwdrobnoustrojowe, kwas laurynowy, kwas kaprynowy i kwas kaprylowy, które mają właściwości przeciwgrzybiczne, przeciwbakteryjne i antywirusowe. Ludzkie ciało przekształca kwas laurynowy w monolaurynę, która w naturalnu sposób radzi sobie z  z wirusami i bakteriami, które powodują choroby takie jak opryszczka i grypa. Olej kokosowy pomaga w zwalczaniu szkodliwych bakterii, takich jak Helicobacter pylori występujących w przewodzie pokarmowym oraz szkodliwych pierwotniaków, takich jak lablie.  Wspomaga również pracę układu trawiennego, a tym samym zapobiega rozmaitym problemom związanym z żołądkiem i trawieniem, w tym zespołem jelita drażliwego. Obecne w nim tłuszcze nasycone mają właściwości przeciwdrobnoustrojowe i pomagają radzić sobie z różnymi bakteriami, grzybami i pasożytami, które mogą powodować niestrawność. Pomaga również w absorpcji innych składników odżywczych, takich jak witaminy, minerały i aminokwasy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *