Na co zwracać uwagę przy wybieraniu farby do włosów?

Rynek z akcesoriami fryzjerskimi ma bardzo bogatą ofertę. Farby do włosów to produkty fryzjerskie, które można zakupić w drogeriach za nieduże pieniądze. Można też zainwestować większą kwotę w bardziej markowe farby do włosów lub bardziej profesjonalne produkty z linii kosmetyków stworzonych przez specjalistów dla stylistów fryzur. Farby profesjonalne od tych „drogeryjnych” są droższe, ale czy lepsze? Jeśli tak, to w czym jest lepsza farba profesjonalna od taniej farby ze sklepu drogeryjnego? Pojawia się pytanie czy warto płacić więcej? oraz czym kierować się podczas dobierania farby dla naszych włosów?

Najlepsze farby do włosów na rynku

  Farby do włosów, które są godne polecenia, to z pewnością te zawierające w składzie substancje, które nie podrażniłyby nawet skóry ze skłonnościami do alergii. Warto wybierać farby do włosów będące naturalnymi kompozycjami. Farby do włosów zawierające amoniak są skuteczne jeśli chodzi o zabarwienie włosa, ale źle wpływają na jego kondycję. Poza tym często ich inwazyjność idzie w parze z nieprzyjemnym, ostrym i drażniącym oczy zapachem. Jeśli farby do włosów charakteryzuje silna woń, to sygnał, że są to produkty mało delikatne w działaniu i posiadające mocno chemiczny skład.

  Najlepsze farby do włosów jakie możemy zakupić do domowego użytku to te w których producent opakowanie z farbą do włosów dodatkowo uzupełnił o drugą tubkę z odżywką. Wydawać by się mogło, że odżywka jest mało ważna jeśli chodzi o farby do włosów, ale nie ma nic bardziej mylnego. Załączona odżywka skomponowana by uzupełnić działanie farby do włosów z tej samej linii kosmetyków jest równie ważnym elementem składającym się na oczekiwany, zadowalający efekt na naszej głowie.

Jaka powinna być farba do włosów?

– oparta na naturalnych składnikach

– mało inwazyjna, ale skutecznie zabarwiająca włosy

– nieprzesuszająca

– nieniszcząca kondycji włosów – jak zregenerować włosy – zobacz tutaj

– uzupełniona o odżywkę

Piękne farbowane włosy, czyli jak takie włosy powinny wyglądać?

Do pięknych farbowanych włosów wydawać by się mogło, że kluczem są tylko farby do włosów. Oczywiście, farba to podstawa, ale równie ważna jest odżywka. Sam kolor, nawet jeśli będzie głęboki, intensywny i interesujący nie da efektu wow! Piękne włosy to przede wszystkim zdrowe włosy. Farbowane włosy, aby mogły być określone również pięknymi muszą być:

  • perfekcyjnie i równomiernie pofarbowane (bardzo istotny w zabiegu farbowania jest sposób nakładania farby do włosów)
  • posiadające intensywne i głębokie zabarwienie interesującym kolorem
  • niezniszczone, nieprzesuszone
  • odżywione
  • błyszczące
  • elastyczne
  • miękkie
  • bez rozdwojonych końcówek
  • odbite od nasady
  • gęste, ale wyglądające jednocześnie lekko i zwiewnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *