Poznaj właściwości oleju arganowego!

Olej arganowy jest w 100% naturalnym produktem pozyskiwanym z roślin. Posiada jasno-bursztynową barwę. Jest bardzo wyszukanym olejem. Jego proces produkcyjny jest złożony, a do wyprodukowania jednego litra oleju potrzeba aż 35 kilogramów owoców arganii. Ze względu na to, że jest niezastąpiony w kosmetyce, produkuje się do w dużych ilościach, nie patrząc w ogóle na koszty tego procesu.

Mimo że cena oleju arganowego jest znacznie większa niż innych, podobnych produktów to i tak jest bardzo pożądany, głównie dlatego że posiada idealną kompozycję niezbędnych kwasów tłuszczowych (NNKT omega 3, omega 6 i omega 9). Kwasy te do dobrego działania na organizm człowieka muszą występować w odpowiednich proporcjach. Ich właściwe zestawienie odnaleźć można właśnie w oleju arganowym. Dzięki temu posiada on właściwości odmładzające i uzdrawiające.

Olej arganowy w czystej postaci można stosować na całe ciało i włosy. Bardzo szybko się wchłania i nie pozostawia tłustych śladów na ciele.

Właściwości oleju arganowego

  • sprawdza się jako balsam do ciała. Nawilża i uelastycznia skórę
  • nie uczula
  • wspomaga leczenie skóry atopowej i wysuszonej. Znakomicie łagodzi podrażnienia
  • przyspiesza tempo gojenia się blizn i ran. Wspomaga leczenie rozstępów, odleżyn i odmrożeń
  • chroni włosy i skórę przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak wiatr, mróz i słońce
  • spłyca zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych. Spowodowane jest to dużą ilością zawartej w nim witaminy E
  • bardzo dobrze pielęgnuje osłabione włosy. Działa na nie wzmacniająco, nadaje sprężystości i regeneruje skórę głowy. Dzięki niemu przestaniemy mieć również problem z łupieżem i rozdwojonymi końcówkami. Pomaga również na włosy farbowane, suszone suszarką i prostowane przy użyciu gorącej prostownicy. Przyspiesza także wzrost włosów
  • Wzmacnia paznokcie i sprawia, że przestają się łamać i kruszyć
  • zwalcza trądzik

Jak stosować olej arganowy

Olej arganowy w czystej postaci nadaje się do stosowania jako zamiennik wielu kosmetyków. Można go nakładać na wilgotną skórę, aby nawilżyć i ujędrnić ciało. Wciera się go również w stopy i dłonie celem zadbania o paznokcie. Działa także jako maseczka na twarz. Pomoże z wypryskami skórnymi. Radzi sobie również z włosami i skórą głowy nawilżając je i odżywiając cebulki. W tym celu małą ilość oleju należy wetrzeć w skórę głowy i włosy, pozostawić na 2 godziny i później zmyć szamponem. Działa również na suche włosy. W tym wypadku nie wolno jednak smarować skóry głowy, tylko same pukle włosów. Najlepiej od linii uszu, w dół.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *