Różowy Październik – Profilaktyka Raka Piersi i inne badania USG w Radiomedica!

Różowy październik, czyli Miesiąc Świadomości Raka Piersi to ogólnoświatowa inicjatywa, w ramach której bardzo mocno propagowane jest kobiecie zdrowie, a przede wszystkim tematy związane z odpowiednią profilaktyką, diagnostyką i nowoczesnym leczeniem występujących nowotworów. Jakie badania regularnie powinna wykonywać każda kobieta i jak często? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska. Ciekawi? Zaczynamy!

Garść informacji o skali problemu

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem u kobiet na świecie (25%).  W skali roku rozpoznaje się raka sutka u aż 1.7 mln kobiet. 500 tysięcy umiera na tą przypadłość. W Polsce każdego roku na raka piersi umiera aż 5000 kobiet. Szacuje się, że stał się on jednym z największych zagrożeń przedwczesnej umieralności wśród kobiet. Aby mieć pewność co do stanu naszego zdrowia najważniejsza jest profilaktyka raka piersi, czyli regularne badania USG.

USG to podstawa!.

Decydujące znaczenie w skutecznej walce z rakiem piersi ma profilaktyka i zapobieganie rozwojowi zaawansowanego raka piersi. Diagnostyka i wczesne wykrycie opiera się głównie na regularnie przeprowadzanych badaniach ultrasonograficznych, popularnie zwanych usg sutków.  Na stronie internetowej https://radiomedica.pl/usg/ można znaleźć wszelkie kompleksowe informacje na temat badania, jak również umówić się na konkretny termin wizyty. Badanie przeprowadzane jest przy pomocy nowoczesnego aparatu Samsung HS50, co gwarantuje najwyższą jakość i precyzję oraz dokładność pomiaru. Aparat posiada rozległe możliwości technologiczne, dzięki czemu wykorzystuje się go do bardzo szerokiego spektrum badań, np. świetnie sprawdza się wykonując usg ciążowe do 10 tygodnia (czyli tzw. rozpoznanie ciąży). Z racji tego, że jest to początek, zarodek jest malutki, aparat Samsung HS50 wyposażony jest w spacjalitycze głowice o wysokiej czułości, dzięki czemu badanie jest bardzo miarodajne.

Kompleksowa diagnoza – zadbaj o swoje zdrowie

Pomimo tego, że różowy październik kładzie największy nacisk na problematykę raka piersi, niestety, u kobiet mogą występować także inne nowotwory. Kolejną grupą, która stanowi ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia każdej z nas są nowotwory dróg rodnych. Podobnie jak w przypadku raka piersi, tu również kluczowe znacznie ma odpowiednia profilaktyka, diagnostyka i leczenie. Powszechne, praktycznie bezbolesne badanie jakim jest cytologia to szansa na szybkie zdiagnozowanie raka szyjki macicy. W połączeniu z usg jajników i  usg ginekologiczne daje rzetelny i kompleksowy obraz naszego stanu zdrowia.

Pomimo tego, że może nam się wydawać na pierwszy rzut oka, że ilość badań do wykonania jest ogormna, w praktyce nie jest to tak skomplikowane. Dużą zaletą jest to, że cytologię, usg ginekologiczne i usg jajników może wykonać ten sam lekarz, do którego pacjentka uczęszcza na regularne wizyty. Natomiast USG sutków jest badaniem specjalistycznym, które wykona inny lekarz.

Rekomenduje się wykonywanie badań minimum raz w roku. Październik to idealny moment by zadbać o swoje zdrowie. Do dzieła!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *