Schwarzy – zabieg wyszczuplający i trening mięśni w jednym

Są takie momenty w roku, kiedy zdecydowanie bardziej zależy nam na tym, żeby czuć się komfortowo ze swoim ciałem. Zbliżające się lato sprawiło, że zapragnęłaś w szczególny sposób zadbać o swoją sylwetkę? Więcej się ruszasz, odżywiasz się zdrowo, ale efekty Cię nie satysfakcjonują? Zabieg wyszczuplający Schwarzy skoryguje niedoskonałości sylwetki w nieinwazyjny sposób. Niczym intensywny trening wyrzeźbi mięśnie i spali nadmiar tkanki tłuszczowej. Zobacz, na czym polega ta innowacyjna terapia.

Zabieg Schwarzy – na czym polega?

Zabieg Schwarzy to mało inwazyjna procedura polegająca na stymulacji mięśni polem elektromagnetycznym. Urządzenie działa na różne partie ciała (brzuch, pośladki, ramiona i nogi) dzięki ergonomicznym padom, które z łatwością dostosowują się do różnych powierzchni. Podczas zabiegu wyszczuplającego można odczuwać stymulację mięśni w różnym natężeniu, nie jest to jednak ból i nie wymaga zastosowania znieczulenia. Czas trwania procedury to 30 minut. Dzięki systemowi chłodzenia oraz brakowi interakcji skórno-naskórkowej z polami elektromagnetycznymi zabieg jest bezpieczny i komfortowy.

Stymulator elektromagnetyczny Schwarzy generuje impulsy niezależne od funkcji mózgu, z tak szybką częstotliwością, że nie pozwala na fazę relaksacji. Powoduje to skurcze zarówno mięśni powierzchniowych, jak i głębokich – trudno dostępnych podczas tradycyjnych ćwiczeń. Przykładowo na poziomie brzucha zaangażowane są wszystkie mięśnie: proste, skośne (tworzące linię talii) oraz poprzeczne. Te ostatnie to najgłębsze mięśnie brzucha, niezbędne do stabilizacji odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

Nieinwazyjny zabieg wyszczuplający – dla kogo?

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, zabiegi wyszczuplające nie są wskazane dla osób ze znaczną otyłością. Specjaliści medycyny estetycznej rekomendują, aby najpierw uzyskać optymalną masę ciała, a dopiero później decydować się na zabiegi wspomagające redukcję tkanki tłuszczowej. Zabieg Schwarzy polecany jest głównie osobom, mającym problem z tzw. miejscową otyłością, które mimo prawidłowej masy ciała, zmagają się z lokalnymi nadmiarami tłuszczu.

Z zabiegów wyszczuplających polegających na stymulacji elektromagnetycznej lub elektrostymulacji chętnie korzystają również zawodowi sportowcy, kulturyści, a także inne osoby dużo trenujące. Taka dodatkowa, intensywna stymulacja mięśni przyspiesza efekty treningów i pomaga w rzeźbieniu sylwetki.

Stymulacja elektromagnetyczna – kompleksowe modelowanie sylwetki

Zabieg wyszczuplający Schwarzy umożliwia:

  • budowanie i wzmacnianie mięśni,
  • modelowanie sylwetki,
  • ujędrnianie ciała,
  • redukcja tłuszczu,
  • wzmacnianie efektów treningu.

Pole elektromagnetyczne wytwarzane przez urządzenie Schwarzy działa bezpośrednio wewnątrz tkanki mięśniowej. Stymulacja mięśni jest silniejsza niż ta, którą można uzyskać poprzez aktywność fizyczną, np. 30-minutowy zabieg wyszczuplający na brzuch odpowiada wykonaniu około 800 brzuszków. Ale Schwarzy działa nie tylko na mięśnie. Powoduje również nieinwazyjną redukcję tkanki tłuszczowej oraz ujędrnienie skóry. Dzięki pełnej serii zabiegów można uzyskać smukłe, umięśnione i jędrniejsze ciało. Warto jednocześnie dbać o zdrowy styl życia – uprawiać regularną aktywność fizyczną i odżywiać się zdrowo. Wówczas efekty terapii dłużej się utrzymają.

W zależności od stanu wyjściowego, potrzeb i celu, jaki sobie stawiamy, liczba powtórzeń to około 8 zabiegów, wykonywanych 2 razy w tygodniu. Już po pierwszej wizycie ciało staje się bardziej napięte. Najlepsze rezultaty obserwuje się jednak po 2–4 tygodniach po ostatniej sesji.

Jeżeli szukasz skutecznej metody wyszczuplania, skontaktuj się ze specjalistami medycyny estetycznej z Kliniki Miracki w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *