Z wizytą u podologa

Podologia jest stosunkowo mało znaną dziedziną z pogranicza medycyny i kosmetologii. Obecnie obserwujemy jednak 1duży rozwój podologii oraz powstawanie coraz większej liczby gabinetów, świadczących usługi podologiczne, dlatego warto wiedzieć, czym dokładnie zajmuje się podolog.

Kim jest podolog?

Podolog to specjalista zajmujący się zdrowiem naszych stóp, które przez wielu z nas są niedoceniane i zaniedbywanie. Często troskliwie dbamy o twarz czy dłonie, zaniedbując stopy. Zwykle przypominamy sobie o nich przed latem, kiedy pojawia się konieczność odkrycia stóp. Aby jednak stopy były w dobrej kondycji, warto przynajmniej raz wybrać się na wizytę do podologa i sprawdzić, czy nie mamy jakiś problemów, którym trzeba zaradzić.

Zabieg w gabinecie podologicznym

Jeżeli wybierzemy się do podologa na sprawdzenie stanu naszych stóp, a nawet z czystej ciekawości, to w czasie wizyty podolog nie tylko obejrzy nasze stopy i przeprowadzi z nami wywiad o naszych nawykach i dolegliwościach, lecz także wykona podstawowy zabieg podologiczny. W odróżnieniu od pedicure kosmetycznego, przed podstawowym zabiegiem podologicznym nie ma potrzeby namaczania stóp. Wręcz przeciwnie – moczenie stóp przed zabiegiem może spowodować nadmierne rozmoczenie skóry, przez co zmiany na niej będą zaburzone. Gabinet podologiczny Ortogenic do zabiegów podologicznych używa wyłącznie narzędzi sterylnych i jednorazowych, by wyeliminować ryzyko zarażenia się bakteriami, wirusami czy przeniesienia zakażeń grzybicznych pomiędzy pacjentami.

Odpowiednia pielęgnacja to podstawa

Właściwa pielęgnacja stóp to najlepszy sposób na to, by zadbać o ich zdrowie. Wiele osób wykonuje zabiegi pielęgnacyjne stóp we własnym zakresie, jednak jeżeli masz jakiekolwiek problemy z dolegliwościami ze strony stóp, takie jak modzele, odciski czy wrastające paznokcie, wówczas warto skorzystać z pomocy doświadczonego podologa, aby wyeliminować je na stałe i cieszyć się pięknymi i zdrowymi stopami.

Jak pielęgnować stopy?

Przede wszystkim zadbaj o właściwe obuwie – najlepsze będą buty wykonane z naturalnych materiałów i przewiewne, które pozwolą stopie oddychać. Po całym dniu w butach daj stopom odpocząć. Wieczorem umyj stopy dokładnie, możesz także zafundować im kąpiel na przykład z użyciem specjalnej soli do moczenia stóp. Potem dokładnie osusz stopy i nasmaruj je kremem. Jeżeli twoje stopy są suche, a pięty mają tendencję do pękania, to sięgnij po mocno nawilżający krem z mocznikiem.

Wiele osób ma problem z prawidłową pielęgnacją stóp, dlatego warto choć raz wybrać się do podologa, np. Alestopa.pl, by uzyskać wskazówki na ten temat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *