7 zapomnianych a skutecznych leków z apteki

Są tanie, skuteczne i mają udowodnione działanie, od lat były stosowane w najróżniejszych schorzeniach. Niestety zostają wypierane przez coraz bardziej marketingowe i kolorowe produkty. Oto zestawienie 7 leków z apteki, które na pewno zasługują na odświeżenie pamięci!

5 faktów o koenzymie Q10, które warto znać

Koenzym Q10 jest niezbędnym składnikiem każdej komórki organizmu. Odpowiada bezpośrednio za jej metabolizm energetyczny oraz wymianę gazową. Uzupełnienie niedoborów i suplementacja koenzymu Q10 dają świetne rezultaty nie tylko w chorobach serca.

Jaki preparat wybrać, by skutecznie rzucić palenie?

Wiele osób na noworocznej liście postanowień pisze: „rzuć palenie”. Jednym się udaje, inni się poddają. Chcąc wygrać z papierosami ważna jest wewnętrzna motywacja. Jeśli Twoja silna wola sama nie zwyciężyła sama z nałogiem oto kilka farmaceutycznych sposobów. Jakie preparaty wybrać i jak je zastosować, aby szybko i skutecznie rzucić palenie?

Artykuły

Najnowsze

Kolostomia – życie po operacji i sprzęt stomijny (efarmaceuta.pl)

Kolostomia – życie po operacji i sprzęt stomijny (efarmaceuta.pl)

Wykonanie kolostomii to często jedyny sposób na normalne życie dla osób z chorobami układu pokarmowego. Rak jelita grubego i odbytu, silny uraz brzucha czy wady rozwojowe układu pokarmowego mogą uniemożliwiać normalne wypróżnianie się. W takich sytuacjach pomaga wyłonienie kolostomii. Na czym polega taka operacja? Ja wygląda życie osób z kolostomią? Jakie rodzaje sprzętu stomijnego są dostępne na rynku?

Na co zwrócić uwagę podczas kupna inhalatora?

Na co zwrócić uwagę podczas kupna inhalatora?

Coraz szersza oferta producentów sprzętu medycznego może utrudniać wybór pacjenta. Oczywiście szeroki wachlarz produktów jest pożądany i oczekiwany na rynku. Dlatego postanowiliśmy napisać o tym na co zwrócić uwagę przy kupnie inhalatora, by uniknąć niepotrzebnych błędów i cieszyć się zakupem.

Co warto wiedzieć, zanim kupisz test ciążowy?

Co warto wiedzieć, zanim kupisz test ciążowy?

Chcąc kupić test ciążowy warto najpierw porównać różne warianty dostępne w aptece. W poniższym artykule znajdziesz opis różnych testów oraz kilka porad co do tego jak je wykonać, aby uzyskać prawidłowy wynik.

Farmakologiczne leczenie otyłości

Farmakologiczne leczenie otyłości

U wielu pacjentów długoletnie zaniedbania i utrata kontroli nad ilością przyjmowanego pożywienia doprowadzają do rozwoju takich chorób jak np. miażdżyca, cukrzyca typu II i nadciśnienie. Rosnący odsetek osób zainteresowanych zrzuceniem zbędnych kilogramów skłania do poszukiwania nowych leków.

Oleje jadalne jako uzupełnienie leczenia farmakologicznego

Oleje jadalne jako uzupełnienie leczenia farmakologicznego

Tłuszcze zwierzęce i roślinne tłuszcze utwardzone spotykane są w wielu produktach spożywczych. Wykazano, że ich nadmierne spożywanie może przyczyniać się do rozwoju wielu chorób cywilizacyjnych. Opozycją dla nich są wielonienasycone kwasy tłuszczowe, obecne w olejach naturalnych.

Jak poprawić pracę nerek?

Jak poprawić pracę nerek?

Nerki są jednym z najważniejszych narządów w ciele człowieka. Odpowiadają nie tylko za produkcję moczu, ale także za syntezę i degradację niektórych hormonów. Zaburzenia funkcjonowania nerek prowadzą do poważnych problemów ze zdrowiem. Jak usprawnić ich pracę?

Jak stosowanie diety śródziemnomorskiej wpływa na zdrowie?

Jak stosowanie diety śródziemnomorskiej wpływa na zdrowie?

Wiosna to czas, w którym po zimowym uśpieniu przyroda budzi się do życia. Jest to też pierwszy okres po Nowym Roku, kiedy lawinowo rośnie liczba motywujących postanowień. Jednym z nich może być zmiana stylu życia. Przedstawiamy korzyści płynące z włączenia do jadłospisu diety śródziemnomorskiej.

Czy odczulanie alergiczne jest bezpieczne?

Czy odczulanie alergiczne jest bezpieczne?

Układ odpornościowy należy do jednej z najbardziej skomplikowanych struktur w organizmie człowieka. Polska plasuje się w czołówce krajów biorąc pod uwagę częstość występowania objawów alergii. Wobec takiego wyniku warto zastanowić się nad różnymi metodami terapii.

Jak chronić się przed kleszczami?

Jak chronić się przed kleszczami?

Okres ich największej aktywności przypada od marca do września, jednak mogą ugryźć także w innych miesiącach. Kleszcze spotykane są na całym globie, zdolne przeżyć bez pożywienia nawet 2 lata. Jak ustrzec się przed kleszczami i co robić, gdy dojdzie do ugryzienia?

Jak przyjmować preparaty z glukozaminą?

Jak przyjmować preparaty z glukozaminą?

W aptekach znajduje się wiele preparatów z glukozaminą. Czy są skuteczne? Jak je przyjmować, by uzyskać maksymalny efekt terapeutyczny? O tym piszemy w poniższym artykule.

Fakty i mity o czystku

Fakty i mity o czystku

W ostatnim czasie dużą popularność zyskały preparaty ziołowe zawierające ziele czystka. W aptekach i zielarniach znajdziemy zarówno kapsułki, tabletki jak i herbaty z tym surowcem. Producenci zapewniają o wielu właściwościach leczniczych czystka. Co jest prawdą, a co mitem? Jak poprawnie stosować ziele czystka? Na te pytania odpowiedź znajduje się w poniższym artykule.

Preparaty podologiczne w aptece

Preparaty podologiczne w aptece

Stopy narażone są na wiele dermatologicznych schorzeń, szczególnie jeśli często korzystamy z basenu lub siłowni. Jeśli zareagujemy wystarczająco wcześnie widząc niepokojące symptomy, wizyta w aptece z pewnością pozwoli zadbać o prawidłową higienę i zdrowie wrażliwej skóry stóp.