Najnowsze porady farmaceutów

Sprawdź porady naszych ekspertów

  • Wiktoria Zych

    Magister farmacji

    Ranigast Max

    Ranigast Max nie rozwiązuje problemu, lecz tylko niweluje objawy. Lek t... więcej

  • Wiktoria Zych

    Magister farmacji

    Rutinoscorbin

    Witamina C i rutyna wykazują działanie antyoksydacyjne, czyli zwalczają... więcej

  • Wiktoria Zych

    Magister farmacji

    Preparaty do nosa przy zapaleniu zatok

    Przy problemach z zatokami można zastosować m.in wodę morską hipertonic... więcej

Odpowiedź w ciągu 24h
Bez żadnych opłat
Odpowiedzi udzielają magistrowie farmacji
Zapytaj farmaceutę teraz
Odpowiedź w ciągu 24h
Bez żadnych opłat
Odpowiedzi udzielają magistrowie farmacji
Zapytaj farmaceutę teraz

Nadciśnienie a suchy kaszel

Mężczyzna, 44 lata

|

16.02.2017

Od dłuższego czasu leczę nadciśnienie, ostatnio zaczął mnie męczyć suchy kaszel. Zastanawiam się, czy może mieć to jakiś związek ze zmianą leków?

Wiktoria Zych

17.02.2017

Suchy kaszel jest bardzo częstym działaniem niepożądanym leków na nadciśnienie z grupy tzw. inhibitorów konwertazy angiotensyny (m.in kaptopril, enalapril, lisinopril). Objaw ten nie przejdzie samoistnie, lecz dopiero po odstawieniu leku (nawet do miesiąca po odstawieniu), dlatego warto wrócić do lekarza i poprosić o zmianę na lek z innej grupy.

Potrzebujesz więcej informacji na ten temat? Zapytaj farmaceutę