Najnowsze porady farmaceutów

Sprawdź porady naszych ekspertów

Odpowiedź w ciągu 24h
Bez żadnych opłat
Odpowiedzi udzielają magistrowie farmacji
Zapytaj farmaceutę teraz
Odpowiedź w ciągu 24h
Bez żadnych opłat
Odpowiedzi udzielają magistrowie farmacji
Zapytaj farmaceutę teraz

Pytanie o dawkowanie leku Cortiment MMX 9 mg

Mężczyzna, 70 lat

|

16.02.2017

od roku czasu choruję na WZJG, bardzo wcześnie wykryte i szybko zareagowano medycznie . od samego początku leczenia zastosowano czopki PENTASA 1 g, a od 4 tygodni CORTIMENT MMX 9mg, który mam brać przez 8 tygodni razem z PENTASA 2 g w granulacie. Efekt leczenia jest wspaniały, zacząłem normalnie funkcjonować, problem mój polega na tym, że nie wiem a raczej zapomniałem jak mam zredukować przyjmowanie CORTIMENTu po kuracji 8-śmio tygodniowej ?

Wiktoria Zych

17.02.2017

Sposób stopniowego odstawiania Cortimentu MMX może ustalić jedynie lekarz, na podstawie Pana przypadku, więc najlepiej, aby wrócił Pan do lekarza. Jeżeli nie ma Pan możliwości powrotu do lekarza to w ostateczności po 8. tygodniach stosowania Cortimentu proszę zmniejszać częstość jego zażywania jeszcze przez kolejne 2 tygodnie, przykładowo: 1 tabletka raz na dwa dni, po 4. dniach 1 tabletka raz na trzy dni, po 10. dniach 1 tabletka i zakończenie kuracji (łącznie 5 tabletek).

Potrzebujesz więcej informacji na ten temat? Zapytaj farmaceutę

Leki występujące w poradzie

Opinie o Cortiment MMX 9 mg , tabletki

Lekarz przepisał mi ten lek, ponieważ borykam się z problemem wrzodziejącego zapalenia jelita grubego. Odkąd przyjmuję C...

Mężczyzna, 62 lata