Najnowsze porady farmaceutów

Sprawdź porady naszych ekspertów

Odpowiedź w ciągu 24h
Bez żadnych opłat
Odpowiedzi udzielają magistrowie farmacji
Zapytaj farmaceutę teraz
Odpowiedź w ciągu 24h
Bez żadnych opłat
Odpowiedzi udzielają magistrowie farmacji
Zapytaj farmaceutę teraz

Reakcja alergiczna na Amoksiklav

Dziecko, 2 lata

|

09.03.2017

Witam.Córce (15 miesięcy) został przypisany Amoksilav w postaci zawiesiny. Po podaniu go wyskoczyły córce czerwone małe plamki najpierw na buzi a potem na całym ciele.Czy to poważne? czy mam przestać podawać? czy to normalny skutek uboczny? Dodam że córka pierwszy raz ma przepisany antybiotyk nigdy wcześniej nie chorowała.Teraz gorączka 3 dni i czerwone gardło.Poza tym jest marudna i nic więcej się nie dzieje.Zjada też wszystko i dużo pije.

Maciej Birecki

09.03.2017

Antybiotyki mogą powodować pokrzywki, świąd. Jeśli objawy nasilają się powinna Pani przerwać stosowanie antybiotyku i udać się do lekarza celem weryfiakcji kuracji. W następnych dniach należałoby się udać do alergologa w celu stwierdzenia ewentualnego uczulenia. 

Potrzebujesz więcej informacji na ten temat? Zapytaj farmaceutę

Leki występujące w poradzie

Opinie o Amoksiklav, 500 mg + 125 mg , tabletki

Skuteczny antybiotyk w walce z opornymi bakteriami. Jak każdy antybiotyk wywołuje skutki uboczne.

Mężczyzna, 47 lat

Diagnoza: Zakażenia bakteryjne